7 порад для захисту від нової коронавірусної інфекції

 Інформацію адаптовано з матеріалів ВООЗ

1.      Регулярно мийте руки

Регулярно мийте руки з милом або обробляйте їх спиртовмісним засобом.

Навіщо це потрібно?

Якщо на поверхні рук присутній вірус, то миття рук з милом або обробка їх спиртовмісним засобом вб’є вірус.

2.      Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни

При кашлі та чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і ретельно мийте руки з милом або обробляйте їх спиртовмісним антисептиком.

Навіщо це потрібно?

Прикривання рота та носа при кашлі й чханні дозволяє запобігти поширенню вірусів та інших хвороботворних мікроорганізмів.

Якщо при кашлі або прикривати ніс і рот рукою, мікроби можуть потрапити на ваші руки, а потім на предмети або людей, яких ви торкаєтеся. 

3.      Дотримуйтеся дистанції у громадських місцях

Тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1 метра (приблизно 3 кроки), особливо, якщо у них кашель, нежить і підвищена температура. 

Навіщо це потрібно?

Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє на респіраторну інфекцію, таку як 2019 nCoV, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько до такої людини, то можете заразитися вірусом при вдиханні повітря.

4.      По можливості, не торкайте руками очі, ніс і рот

 

Навіщо це потрібно?

Руки торкаються багатьох поверхонь, на яких може бути вірус. Торкаючись руками до очей, носа або рота, можна перенести вірус зі шкіри рук до організму. 

5.      При підвищення температури, появі кашлю та ускладненні дихання якомога швидше звертайтеся за медичною допомогою.

Якщо ви відвідували країни, де зафіксовані випадки коронавірусу або тісно спілкувалися з людьми, у кого після поїздки спостерігаються симптоми респіраторного захворювання, повідомте про це медичного працівника. 

Навіщо це робити?

Підвищення температури, кашель і ускладнення дихання вимагають негайного звернення за медичною допомогою, оскільки можуть бути викликані респіраторною інфекцією або іншим серйозним захворюванням. Симптоми ураження органів дихання в поєднанні з підвищенням температури можуть мати найрізноманітніші причини, серед яких може бути 2019 nCoV.

6.      Дотримуйтесь звичайних правил гігієни при відвідуванні продуктових ринків (магазинів), де продається мясо, птиця або інші продукти тваринного походження

Після дотику до тварин або продуктів тваринного походження регулярно мийте руки чистою водою з милом; не торкайтеся руками до очей, носа або рота; категорично уникайте будь-яких контактів з тваринами (бродячими котами або собаками, гризунами, птахами, кажанами); уникайте контактів з потенційно зараженими відходами або рідинами тваринного походження на підлозі, або інших поверхнях у магазинах чи ринкових павільйонах. 

7.      Не вживайте в їжу сирі або ті продукти тваринного походження, які не пройшли належну термічну обробку

Відповідно до правил забезпечення безпеки продуктів харчування, особливу обережність слід проявляти при поводженні з сирим мясом та молоком, щоб уникнути перехресного забруднення продуктами харчування, які не пройшли термічну обробку.